Ballina Etiketimet Bledi Naska

Etiketim: Bledi Naska

COVID-19/ Teatri Kombëtar vazhdon shfaqjet online për publikun

TIRANË, 19 janar/ATSH-Bledi Naska/ Teatri Kombëtar vazhdon që të jetë aktiv sa i përket shfaqjeve të projekteve të ndryshme të cilat kanë qenë të...

Një vit prej ndarjes nga jeta të aktorit të njohur Xhevdet...

TIRANË, 16 janar/ATSH-Bledi Naska/ Përkujtohet sot në njëvjetorin e ndarjes nga jeta, aktori i njohur i teatrit dhe kinematografisë, Xhevdet Ferri. Ai u lind në...

Teatri “Aleksandër Moisiu” i Durrësit mbush plot 68 vjet

TIRANË, 11 janar/ATSH-Bledi Naska/ Teatri “Aleksandër Moisiu” i qytetit të Durrësit mbush plot 68 vite nga krijimi si teatër profesionist. Institucioni u krijua më 11...

Vaksinat antiCovid/ Nela për ATSH-në: Kemi përgatitur listat e vaksinimit, gati...

TIRANË, 10 janar/ATSH-Bledi Naska, Arbi Fortuzi/ Java e tretë e janarit ose dhe më herët, do të sjellë nisjen e vaksinimit antiCovid në vendin...

Rikualifikimi i monumenteve të kulturës/ 15 kala do ndriçohen në të...

TIRANË, 9 janar/ATSH-Bledi Naska/ Rijetëzimi dhe rikualifikimi i monumenteve të kulturës mbetet prioritet i Ministrisë së Kulturës edhe për vitin 2021. Në kuadër të këtij projekti...

Përfundon faza e dytë e restaurimit të filmit “Vitet e Pritjes”

TIRANË, 8 janar/ATSH-Bledi Naska/ Përfundon faza e dytë e restaurimit të filmit "Vitet e Pritjes". Lajmin e ka bërë të ditur drejtoresha e Arkivit Qendror...

68-vjetori i teatrit “Aleksandër Moisiu”/ Komedia “Ëndrra e një nate vere”...

TIRANË, 7 janar/ATSH-Bledi Naska/ Komedia “Ëndrra e një nate vere” e Shekspirit është pjesë e programit artistik online që do sjellë teatri “Aleksandër Mosiu”,...

Përkujtohet 101-vjetori i lindjes së aktorit Sandër Prosi

TIRANË, 6 janar/ATSH-Bledi Naska/ Përkujtohet sot 101-vjetori i lindjes së aktorit të madh, Sandër Prosi. Ai lindi më 6 janar të vitit 1920 në...

Ndahet nga jeta aktori i karaktereve Xhemil Tagani

TIRANË, 4 janar/ATSH-Bledi Naska/ Ndahet nga jeta në moshën 75-vjeçare aktori i jashtëzakonshëm i kinematografisë shqiptare, Xhemil Tagani. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët...

“Lindja e Krishtit”, ikona e rrallë e Kishës së Shën Kollit...

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH-Bledi Naska/ Ikonat janë pjesë e trashëgimisë shpirtërore që ruhen në mjaft kisha të vendit, e që kanë njohur mirëmbajtje për të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA