Ballina Etiketimet Berzh

Etiketim: berzh

Bypass-i i Tiranës përfiton grant investimi nga BE si dhe nga...

TIRANË, 14 dhjetor /ATSH/ Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), Bashkimi Europian (BE) dhe donatorët dypalësh njoftuan se po rrisin mbështetjen e tyre...

Rritja e kapaciteteve për trajtimin e rasteve të COVID-19/ Ratifikohet marrëveshja...

TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/ Komisioni për Punën, Çështjet Sociale dhe ratifikoi marrëveshjen e huasë me Bankën Ndërkombëtare për Rindërtim dhe Zhvillim për projektin për reagimin...

Zbatimi me sukses i Karavastasë/ Colangeli: Kartvizita më e mirë që...

TIRANË, 19 nëntor/ATSH/ Drejtori i Zyrës së Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) në Tiranë, Matteo Colangeli deklaroi sot se energjia e rinovueshem...

BERZH shpall kompaninë fituese për ndërtimin e hekurudhës Tiranë-Rinas-Durrës

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Finalizohet procesi përzgjedhës për kompaninë që do të ndërtojë hekurudhën Tiranë-Durrës, me degëzim në Rinas, duke i hapur në këtë mënyrë...

Denaj në Francë/ Diskuton prioritetet e përbashkëta të Shqipërisë dhe BERZH...

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Procesi i integrimit europian dhe zhvillimi ekonomik i Shqipërisë ishin në fokus të diskutimeve të zhvilluara gjatë takimit të ministres së...

Programi për zhvillimin e turizmit dhe infrastrukturës, 100 milionë euro financim

TIRANË, 8 tetor/ATSH/ Qeveria shqiptare nënshkroi sot memorandumin e mirëkuptimit me Bankën Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim në mbështetje të procesit të integrimit në...

Memorandumi i Mirëkuptimit me BERZH/ Rigterink: Ndihmë Shqipërisë në rrugëtimin e...

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) dhe Bashkimi Europian mbështesin konkurrueshmërinë e sektorit të turizmit në Shqipëri përmes nënshkrimit...

Meta për raportin e BERZH: Respektimi i marrëveshjes së 5 qershorit,...

TIRANË, 2 tetor /ATSH/ "Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim ka bërë së fundmi një parashikim të zymtë për të ardhmen e afërt të...

Rindërtimi pas tërmetit ringjallja më e madhe pas pandemisë / BERZH:...

TIRANË, 1 tetor /ATSH/ "Programi i Rindërtimit, pas tërmetit të 26 nëntorit do të ndikojë në ringjallërimin më të madh të ekonomisë, pas pandemisë". Kështu...

Zbutja e ndikimit të COVID-19/ BERZH, hartë të përditësuar të kuadrit...

TIRANË, 1 shtator /ATSH/ Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) ka nisur një vlerësim, që synon të sigurojë një udhëzim të hollësishëm mbi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA