Ballina Etiketimet Bashkim

Etiketim: bashkim

DUBLIN – Bashkimi i Irlandës i mundshëm brenda 25 viteve

DUBLIN, 21 prill /ATSH-AFP/ - Një pjesë e madhe e popullsisë, në veri ashtu dhe në jug të kufirit që ndan Republikën e Irlandës...

IRAK – Papa Françesku: E padenjë për dikë që mendon për...

NASIRIJA, 6 mars /ATSH-DPA/ - Është e padenjë që, ndërsa të gjitha të gjithë jemi të prekur nga kriza pandemike, dhe veçanërisht këtu, ku...

FOKUS – Gjermania feston në heshtje 30-vjetorin e bashkimit për shkak...

POTSDAM, 5 shtator /ATSH-DPA/ - Gjermania fillon sot një seri aktivitetesh për të përkujtuar 30-vjetorin e ribashkimit historik të kombit, me festime të qeta...

IRAN – Rohani bën thirrje për bashkim kombëtar pas katastrofës ajrore

TEHERAN, 15 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti iranian, Hassan Rohani bëri thirrje për bashkim kombëtar dhe një ndryshim radikal në mënyrën e qeverisjes së vendit...

BERLIN – Maas: Falenderojmë Europën për ribashkimin gjerman

BERLIN, 2 nëntor /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas falenderoi europianët për kontributin e tyre në ribashkimin gjerman, ndërsa bëri gjithashtu thirrje...

BM – Corbyn premton tjetër referendum

LONDËR, 18 shtator /ATSH-ANSA/ - Lideri i laburistëve Jeremy Corbyn theksoi premtimin për një referendum të dytë për Brexit, në rast të fitores në...

DUBLIN – Varadkar: Një Brexit pa marrëveshje mund të sjellë bashkimin...

DUBLIN, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Një Brexit pa marrëveshje mund të sjellë një ribashkim të Irlandës së Veriut dhe të vendosë në pozicion të...

GJERMANI – Partitë e koalicionit tregojnë unitet pas spekulimeve për ndarje

BERLIN, 14 qershor /ATSH-DPA/ - Figurat kryesore të koalicionit qeverisës gjerman njoftuan sot disa marrëveshje pas një takimi dy ditor në Berlin që u...

Thaçi: Bashkimi i qytetit të Mitrovicës është proces i pandalshëm

PRISHTINË, 22 janar /ATSH/ Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi takoi sot kryetarin e Mitrovicës, Agim Bahtirin. Thaçi thotë se bashkimi i qytetit të Mitrovicës është proces...

BRUKSEL – Juncker: Monedha euro na bashkon dhe jo përçan

BRUKSEL, 5 qershor /ATSH-ANSA/ - E ardhmja e Bashkimit Europian është e ardhmja e euros dhe anasjelltas dhe ne duhet të jemi krenarë për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA