Ballina Etiketimet Bashkepunim

Etiketim: bashkepunim

Lufta ndaj trafiqeve/ Dogana rrit bashkëpunimin me autoritetet britanike

TIRANË, 10 korrik/ATSH/- Drejtues të Administratës Doganore Shqiptare zhvilluan një takim me Ministren e  Brendshme, të Britanisë së Madhe, Priti Patel, si dhe me...

Shqipëri-Greqi/ Thellim i bashkëpunimit në fushën e pronësisë industriale

TIRANË, 2 korrik/ATSH/ Në kuadër të projektit Twinning të Bashkimit Europian në fushën e pronësisë intelektuale, një delegacion i Drejtorisë së Përgjithshme të Pronësisë...

Protokoll bashkëpunimi mes Seksionit të Shkencave Shoqërore dhe Albanologjike dhe Muzeut...

TIRANË, 24 qershor/ATSH/ Seksioni i Shkencave Shoqërore dhe Albanologjike të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë dhe Muzeu Historik Kombëtar pranë Ministrisë së Kulturës nënshkruan...

BM – Merkel: Në G7 të përqendrohemi në bashkëpunimin shumëpalësh

LONDËR, 11 qershor /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel shprehu sot angazhimin e saj për zgjidhje shumëpalëshe të konflikteve, përpara samitit të G7-s. Ajo theksoi...

Shqipëri-Maqedoni e Veriut, nisma konkrete në fushën e kulturës e trashëgimisë

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti zhvilloi sot një takim me ministren e Kulturës së Maqedonisë së Veriut, Irena Stefoska. Margariti informoi se...

Lituania interes për investime në tregun ballkanik/ Nënshkruhet memorandum bashkëpunimi

TIRANË, 10 qershor/ATSH/ Tregu ballkanik, specifikat e biznesit dhe mundësitë ishin në qendër të një diskutimi online që u zhvillua sot mes përfaqësuesve të...

“Bashkëpunim pa kushte me PD-në”/ Balla: Të lënë mënjanë alibitë e...

TIRANË, 2 qershor/ATSH-Maela Marini/ Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se, "ne vazhdojmë ta mbajmë dorën e shtrirë dhe dëshirën...

BRUKSEL – Von der Leyen: Bashkëpunimi ekonomik BE-Rusi gjithnjë e më...

BRUKSEL, 25 maj /ATSH-DPA/ - Bashkëpunimi ekonomik midis Europës dhe Rusisë po bëhet gjithnjë e më i vështirë, deklaroi presidentja e Komisionit Europian Ursula...

Thjeshtimi i procedurave doganore mes Shqipërisë dhe Kosovës lehtëson tregtinë

TIRANË, 19 maj/ATSH/ Lehtësimi i tregtisë dhe krijimi i një klime të favorshme për biznesin është një prioritet i administratave doganore të Shqipërisë dhe...

LONDËR – BM dhe Irlanda dakord të bashkëpunojnë për lehtësimin e...

LONDËR, 15 maj /ATSH/ - Britania e Madhe dhe Irlanda do të punojnë së bashku për të mbajtur një tregti të qetë midis BM,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA