Ballina Etiketimet Barnier

Etiketim: barnier

BRUKSEL – Barnier: Mosmarrëveshje serioze me Londrën për postBrexit

BRUKSEL, 2 korrik /ATSH-AFP/ - Mosmarrëveshje serioze ekzistojnë mes Londrës dhe Bashkimit Europian për arritjen e një marrëveshjeje mbi marrëdhënien e ardhshme, në përfundim...

BRUKSEL – Barnier: Propozimet e Londrës për shërbimet financiare pas Brexit...

BRUKSEL, 30 qershor /ATSH-AFP/ - Negociatori europian për Brexit-in, Michel Barnier tha sot se propozimet britanike në fushën e shërbimeve financiare janë të papranueshme...

BRUKSEL – Barnier: Më vjen keq që nuk ka bashkëpunim BM-BE

BRUKSEL, 23 qershor /ATSH-ANSA/ - Më vjen keq që aktualisht Britania e Madhe, një vend kaq i fortë dhe me ndikim, me një diplomaci...

FOKUS – Londra kërkon avantazhet e Schengenit

BRUKSEL, 18 qershor /ATSH-ANSA/ - Britania e Madhe po kërkon të negociojë me një status shumë pranë statusit të një anëtari të tregut të...

BRUKSEL – Barnier: Raundi i ardhshëm i negociatave për Brexit shumë...

LONDËR, 29 maj /ATSH-DPA/ - Shefi i negociatorëve të Bashkimit Europian për Brexit, Michel Barnier, deklaroi se raundi i negociatave të javës së ardhshme...

BRITANI E MADHE – Barnier: Raundi tjetër i negociatave post Brexit...

LONDËR, 28 maj /ATSH-AFP/- Kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier, tha sot se raundi i negociatave të javës së ardhshme do të jetë...

BRUKSEL – Barnier: Toni i ashpër i Britanisë së Madhe mund...

BRUKSEL, 20 maj /ATSH-AFP/- Kryenegociatori europian për Brexit, Michel Barnier, kritikoi sot homologun e tij britanik, David Frost për tonin e përdorur në një...

BRUKSEL – Kryenegociatori i BE për Brexit pozitiv me COVID-19

BRUKSEL, 19 mars /ATSH-AFP/ - Kryenegociatori i BE-së për Brexit, Michel Barnier, 69 vjeç, deklaroi sot se kishte rezultuar pozitiv me koronavirus, por ishte...

BRUKSEL – Barnier: Mosmarrëveshje shumë serioze për marrëdhënien post-Brexit

BRUKSEL, 5 mars /ATSH-AFP/ - Negociatori europian, Michel Barnier theksoi sot se kishte mosmarrëveshje të shumta, shumë serioze, me britanikët për marrëdhënien post-Brexit, në...

BRUKSEL – Barnier: Asnjë marrëveshje me çfarëdolloj kushti me Londrën

BRUKSEL, 25 shkurt /ATSH-AFP/- Kryenegociatori i BE-së, Michel Barnier, paralajmëroi sot se BE nuk do të realizojë një marrëveshje pas Brexit me çfarëdolloj kushti...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA