Ballina Etiketimet Banka

Etiketim: banka

UASHINGTON – SHBA u vendos sanksione 18 bankave iraniane

UASHINGTON, 9 tetor /ATSH-AA/ - Administrata e Shteteve të Bashkuara të Amerikës vendosi sanksione ndaj 18 bankave të Iranit. Në një deklaratë nga Departamenti i...

Kapitali aksioner në sistemin bankar llogaritet në rreth 158 miliardë lekë...

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ Kapitali aksioner në sistemin bankar llogaritet në rreth 158 miliardë lekë. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, pjesën më të...

FOKUS – Një hetim ndërkombëtar zbulon pastrimin e shumave të mëdha...

UASHINGTON, 21 shtator /ATSH-AFP/ - Shuma astronomike të parave të pista kanë kaluar përgjatë shumë viteve nëpër institucionet më të mëdha bankare, zbulon një...

Industria bankare rriti fitimet në 8.6 miliardë lekë në 7-mujorin 2020

TIRANË, 14 shtator /ATSH/ Industria bankare në vend rriti më tej fitimet gjatë muajit korrik të këtij viti, duke e çuar rezultatin progresiv të...

Bankat financuan 15 miliardë lekë kredi në mbështetje të 11 objektivave...

TIRANË, 31 gusht /ATSH/ Industria bankare në vend, krahas misionit kryesor të saj në administrimin e parave, vijon të mbështesë komunitetin në zbatimin e...

Fitimi i sistemit bankar u rrit me 6 miliardë lekë në...

TIRANË, 10 gusht /ATSH/ Sistemi bankar në vend mbetet solid dhe me tregues shumë të mirë të shëndetit financiar, duke garantuar mbështetje dhe kontributin...

FOKUS – Kriza e COVID-19 ngadalësoi aktivitetin e bankave europiane

PARIS, 3 gusht /ATSH-AFP/ - Bankat kryesore europiane pësuan një ngadalësim të aktivitetit të tyre në pranverë për shkak të masave të kontrollit antiCOVID-19...

Mbi 50% e klientëve preferojnë t’i kryejnë shërbimet e tyre bankare...

TIRANË, 28 korrik /ATSH/ Bankat online, që tashmë janë pagëzuar si “bankat e të ardhmes”, po zhvillohen me një shpejtësi marramendëse. Sipas të dhënave nga...

COVID-19/ Volumi i pagesave me kartë bankare u rrit në 20...

TIRANË, 13 korrik /ATSH/ Volumi i pagesave online përmes sistemit bankar arriti nivelin më të lartë në muajin maj të këtij viti, gjatë 6-mujorit...

UASHINGTON – FED vendos kufij për institucionet financiare

UASHINGTON, 25 qershor /ATSH-DPA/- FED zbuloi se bankat amerikane ka të ngjarë të jenë mjaft të shëndetshme për t'i mbijetuar pandemisë së koronavirusit dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA