Ballina Etiketimet AZHBR

Etiketim: AZHBR

Rrjeti i dyqaneve tipike “Edua” financuar nga AZHBR, fuqizim i zonjave...

TIRANË, 25 korrik /ATSH/ Në qendër të pazarit karakteristik të Gjirokastrës, Manjola ka ngritur dyqanin e prodhimeve tradicionale shqiptare, që ka krijuar treg për...

AZHBR mbështet fermerët për të rritur kapacitetet prodhuese në serra

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Agjencia për Zhvillimin Bujqësor e Rural po mbështet fermerët për të rritur kapacitet e tyre prodhuese. Drejtoresha e Agjencisë së Zhvillimit Rural,...

Skemat Kombëtare të mbështetjes/ Transformimi i pikave të grumbullimit të produkteve...

TIRANË, 14 korrik/ATSH/ Nëpërmjet Skemave Kombëtare të mbështetjes që mundësohen nga qeveria shqiptare pikat e grumbullimit të produkteve bujqësore janë transformuar duke lehtësuar ndjeshëm...

137 pika grumbullimi në të gjithë vendin/ Me mbështetjen e AZHBR-së,...

TIRANË, 11 korrik /ATSH/ Me mbi 20 vite përvojë në sektorin e Bujqësisë, Artur Vrushi, sot ka pikën e tij të grumbullimit në Frakull,...

Mbështetja e AZHBR-së/ Arturi nga Durrësi synon të ngrejë fermë urbane,...

TIRANË, 10 korrik /ATSH/ Të apasionuar pas bujqësisë dhe me dëshirën për të konkurruar në treg, me prodhime sa më cilësore, fermerët po zgjerojnë...

IPARD III, mundësi më e madhe për financimin e fermerëve dhe...

TIRANË, 8 korrik /ATSH/ Shqipëria përgatitet për programin IPARD III që adreson masa të reja mbështetëse për fermerët dhe zhvillimin e bujqësisë në vendin...

Kompleksi i serrave në Lushnjë me teknologji moderne, prodhon gjithë vitin...

TIRANË, 5 korrik /ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi bashkë me zv.ministrin Dhimo Kote vizituan sot Shoqërinë e Bashkuar Bujqësore “Grames”...

Mbështetje nga AZHBR/ Familja Çela në Lushnjë, mekanizoi proceset e punës...

TIRANË, 5 korrik /ATSH/ Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural, (AZHBR) vijon të mbështesë fermerët, që me pasionin dhe punën e tyre këmbëngulëse, po...

AZHBR mbështet krijimin e kooperativave bujqësore/ Nga 130 shoqëri bujqësore 7...

TIRANË, 4 korrik /ATSH/ Agjencia e Zhvillimit Bujqësor dhe Rural, (AZHBR) në programet e saj mbështet fermerët që bëhen bashkë duke investuar në bujqësi. Drejtoresha...

Skema Kombëtare/ Krifca: Kemi disbursuar 1858 blegtorë, bletarë dhe fermerë

TIRANË, 28 qershor /ATSH/ Drejtoresha e Agjencisë së Zhvillimit Bujqësor dhe Rural, Frida Krifca bën të ditur se, "AZHBR ka ecur me disbursimin në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA