Ballina Etiketimet Avion

Etiketim: avion

SIRI – Dy të të vdekur pas rrëzimit të një helikopteri...

MOSKË, 8 maj /ATSH-AFP/ - Një helikopter ushtarak rus u rrëzua aksidentalisht dje në mbrëmje në lindje të Sirisë dhe dy pilotë humbën jetën,...

RUSI – Dy pilotë të vdekur pas rrëzimit të një avioni...

MOSKË, 3 maj /ATSH-AFP/ - Një avion luftarak rus u rrëzua sot në detin Mesdhe pasi u ngrit nga një bazë në Siri duke...

KINË – Avioni ndërron destinacion pas marrjes peng nën kërcënimin e...

PEKIN, 15 prill /ATSH-AFP/ - Një avion i ''Air China'' bëri ulje të detyruar ditën e sotme, pasi një pasagjer mori peng për një...

GREQI – Rezulton i zhdukur piloti i avionit luftarak të rrëzuar...

ATHINË, 12 prill /ATSH-AFP-ANA/ - Piloti i një avioni luftarak grek, që merrte pjesë në një operacion interceptimi të avionëve luftarak turq, u shpall i...

ALGJERI – 257 të vdekur pas rrëzimit të një avioni ushtarak

ROMË, 11 prill /ATSH-ANSA/ - Një avion ushtarak algjerian, me 257 persona në bord, u rrëzua në Bufarik, një qytet në provincën Blida, rreth...

ALGJERI – Një avion ushtarak rrëzohet pranë Algjerit

ALGJER, 11 prill /ATSH-AFP/ - Një avion ushtarak algjerian u rrëzua sot, pak pas ngritjes pranë bazës ajrore të Bufarikut, 30 kilometra në jug...

POLONI – Duda i kërkon Moskës mbetjen e avionit të rrëzuar...

VARSHAVË, 10 prill /ATSH-AFP/ - Presidenti polak, Andrzej Duda i kërkoi sot Moskës të kthejë mbetjen e avionit presidencial polak, tip ''Tupolev 154'', që...

SOFT NEWS – Ul avionin në… autostradë!

BOGOTA, 1 prill /ATSH-AA/ - Një aeroplan i vogël i tipit ''Cessna 172'', u ul në një autostradë në Kolumbi, pasi paraprakisht u përfshi...

SOFT NEWS – Një avion humbet ngarkesën me… lingota ari!

MOSKË, 15 mars /ATSH-AFP-DPA/ - Një avion që transportonte një ngarkesë me ligota ari në Siberi pati një problem gjatë fazës së ngritjes dhe...

NEPAL – 39 të vdekur nga rrëzimi i një avioni

KATMANDU, 12 mars /ATSH-DPA/ - Të paktën 39 persona kanë vdekur pasi një avion pasagjerësh u rrëzua sot në aeroportin ndërkombëtar të Katmandusë. “Ne...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA