Ballina Etiketimet Autostrade

Etiketim: autostrade

GREQI – “Medea” shkakton ndërprerje të energjisë dhe mbylljen e autostradave

ATHINË, 15 shkurt /ATSH-ANA/ - Furnizimi me energji elektrike në ishujt Skyros, Skopelos, Alonnissos dhe Skiathos u ndërpre pas erërave të forta të stuhisë...

Dëmton mjedisin, autostrada merr çmimin… “Dinosauri i Vitit”

HAMBURG, 2 janar /ATSH-DPA/ - Tuneli i planifikuar i autostradës “A26 Lindje” nëpër qytetin-port të Hamburgut mori çmimi negativ të vitit 2020, "Dinosauri i...

SOFT NEWS – ”Autostrada” më e shkurtër në botë është vetëm...

SUCEAVA, 21 shtator /ATSH/ - ''Autostrada'' më e shkurtër në botë? Është e gjatë vetëm një metër, shkruhet në faqen italiane today.it Në pamundësi për...

Kosovë/ Ndalohet sot qarkullimi në një pesë të autostradës “Arbën Xhaferi”

PRISHTINE, 6 qershor/ATSH/- Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se sot për shkak të zhvillimit të punimeve (betonimit të soletës kaluese në mbikalimin për këmbësorë)...

HAGË – Holanda ul shpejtësinë maksimale në autostradë

HAGË, 13 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria holandeze njoftoi sot uljen e shpejtësisë maksimale në autostrada me 100 kilometra në orë nga 130 kilometra gjatë...

Atentat ndaj prokurorit Arjan Ndoja, policia në ndjekje të autorëve

TIRANË, 1 nëntor/ATSH/ Prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja ka qenë pasditen e sotme shënjestër e një atentati. Policia e Durrësit njoftoi zyrtarisht se ngjarja...

Bypass-i Fierit/ Hapet nënkalimi në Mbrostar

TIRANË, 18 mars/ATSH-A.Fortuzi/ - Punimet në bypass-in e Fierit vijojnë me ritme të shpejta, ku ditën e hënë është hapur nënkalimi në fshatin Mbrostar. Prefekti...

Autostrada Tiranë-Durrës, ARRSH: Përfundojnë punimet në afërsi të Qafë-Kasharit

TIRANË, 19 shkurt/ATSH/ - Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se kanë përfunduar punimet në afërsi të zonës së Qafës së Kasharit, në autostradën...

Punime në autostradë, devijohet trafiku në segmentet Tiranë-Qafë-Kashar dhe Tiranë-Kamëz

TIRANË, 13 shkurt /ATSH/- Autoriteti Rrugor Shqiptar dhe Policia Rrugore njoftuan devijimin e trafikut, duke duke filluar nga dita e nesërme dhe për 5 ditë...

GJERMANI – Kaos trafiku në një autostradë për shkak të dëborës

MYNIH, 10 janar /ATSH-DPA/ - Qindra shoferëve u është dashur të kalojnë natën në makinat e tyre, pasi mbetën të bllokuar në një autostradë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA