Ballina Etiketimet Austria

Etiketim: Austria

Mekanizmi i Mbrojtjes Civile të BE-së/ Doreza dhe dezinfektantë në ndihmë...

TIRANË, 13 maj/ATSH/ Austria ka dhuruar 2000 pako doreza dhe 3740 litra dezinfektues për Shqipërinë në luftën kundër COVID-19. Kreu i delegacionit të Bashkimit Europian...

Solidariteti europian ndaj COVID-19/ Austria ndihmë Shqipërisë me pajisje mbrojtëse personale

TIRANË, 22 prill/ATSH/ Komisioni Europian ka theksuar sot se, pas një kërkese për ndihmë nga Shqipëria, përmes Mekanizmit të Mbrojtjes Civile të BE-së në...

Austria: Shqipëria gati për çeljen e negociatave

TIRANË, 4 mars /ATSH/ -Austria mbështet një përafrim të shpejtë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian. Në një reagim të saj, Ministria e...

Austria, mbështetje të vazhdueshme Shqipërisë për Kryesimin e OSBE-së dhe rrugën...

TIRANË, 10 janar /ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka shprehur mirënjohjen për mbështetjen që Austria i ka...

Tërmeti, Kurz ngushëllon shqiptarët: Austria është e gatshme t’ju ndihmojë

TIRANË, 26 nëntor /ATSH/ Ish-kancelari austriak, Sebastain Kurz, ka shprehur ngushëllimet e tij sa i përket tërmetit katastrofik që goditi Shqipërinë. “Mendimet dhe lutjet e...

Steiner: Europa nuk është e plotë me mungesën e vendeve të...

TIRANË, 23 tetor /ATSH/ -I ngarkuari me punë në Ambasadën e Austrisë në Tiranë, Christian Steiner ka shprehur keqardhjen e tij për mos hapjen...

Kancelarja Bierlein: Austria mbron hapur nisjen e bisedimeve me Shqipërinë

TIRANË, 17 tetor /ATSH/ Austria ka rikonfirmuar sot mbështetjen për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE, me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kancelarja e...

Austria, mbështetje pa rezerva procesit të integrimit europian të Shqipërisë

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ Austria qëndron në mbështetje pa rezerva të procesit të integrimit europian të Shqipërisë. Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në...

Austria, mbështetje të pakursyer për hapjen e negociatave

TIRANË, 26 prill /ATSH/ - Austria mbështet Shqipërinë për çeljen e negociatave në prag të publikimit të progres raportit të Komisionit Evropian. Ministri në detyrë...

Arsimi parauniversitar, Austria mbështet themelimin e qendrave të testimit elektronik

PRISHTINË, 19 prill /ATSH/ - Ministri i Financave Bedri Hamza priti sot në takim ambasadorin austriak në Prishtinë Gernot Pfandler, me të cilin diskutoi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA