Ballina Etiketimet Assad

Etiketim: assad

VATIKAN – Papa Françesku letër Assadit për situatën humanitare

VATIKAN, 22 korrik /ATSH-ANSA/ - Papa Françesku i dërgoi një letër presidentit sirian, Bashar al-Assad për të shprehur shqetësimin e thellë për situatën humanitare...

SIRI – Presidenti Assad kërcënon me përdorimin e forcës ndaj luftëtarëve...

DAMASK, 31 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti sirian, Bachar al-Assad u shpreh i hapur për pajtim në një shtet të shkaktuar nga lufta prej më...

STAMBOLL – Ince: Nëse zgjidhem president, nuk përjashtoj bisedimet me Assad

STAMBOLL, 28 maj  /ATSH-ANSA/ - Nëse do të zgjidhem president më 24 qershor, nuk përjashtoj fillimin e bisedimeve me Bashar al Assadin, deklaroi Muharrem...

RUSI – Putin dhe Assad kërkojnë rifillimin e dialogut politik në...

SOÇI, 18 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti rus, Vladimir Putin dhe aleati sirian, Bachar al-Assad theksuan, gjatë një takimi në Rusi, se kishte ardhur koha...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA