Ballina Etiketimet Arrestime

Etiketim: arrestime

ITALI – Policia arreston 28 pjesëtarë të dyshuar të ”Camorra”-s

ROMË, 1 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Policia italiane arrestoi të paktën 28 persona, të dyshuar si pjesëtarë të grupit të njohur mafioz ''Camorra''. Të arrestuarit besohet...

BJELLORUSI – Mbi 100 të arrestuar në marshimin kundër Lukashenkos

MINSK, 19 tetor /ATSH-ANSA/- Mbi 100 persona u arrestuan në Minsk gjatë një marshimi kundër presidentit, Alexander Lukashenko, në të cilin morën pjesë mijëra...

TURQI – Dhjetëra ushtarakë të arrestuar me dyshimin si pjesëtarë të...

IZMIR, 13 tetor /ATSH-AA /- Në disa qytete të Turqisë u zhvilluan operacione kundër strukturave të organizatës të konsideruar terroriste, FETO, ku u arrestuan...

Kontrabandë dhe fshehje të ardhurash/ Arrestohen 6 zyrtarë e një pronar...

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ Finalizohet operacioni policor i koduar “Akciza”, ku janë ekzekutuar 6 masa sigurimi si dhe janë në kërkim dy shtetas të...

BJELLORUSI – Manifestim tjetër anti-Lukashenko

MINSK, 4 tetor /ATSH-AFP/ - Kritikët e pushtetit bjellorus u mblodhën sot për një manifestim tjetër në Minsk për të dënuar rizgjedhjen e gjykuar...

Siguria dhe rendi/ 24 arrestime dhe 49 shoqërime për verifikim për...

TIRANË, 23shtator/ATSH/ Policia e Shtetit njoftoi sot se "në të gjithë vendin janë arrestuar në flagrancë 24 shtetas, për vepra të ndryshme penale. Po...

BJELLORUSI – Qindra të arrestuar gjatë një manifestimi kundër Lukashenkos

MINSK, 19 shtator /ATSH-AFP/ - Forcat bjelloruse të policisë arrestuan sot qindra persona gjatë një manifestimi të grave në Minsk kundër presidentit, Alexandre Loukachenko. "Rreth...

73 pika kontrolli në akset rrugore nacionale/ Arrestohen në flagrancë 21...

TIRANË, 19 shtator/ATSH/ Policia e Shtetit njoftoi sot se "në të gjithë vendin janë arrestuar në flagrancë 21 shtetas, janë proceduar penalisht 4 të...

Siguria dhe rendi/ Policia e Shtetit: 9 arrestime, 10 të proceduar...

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Policia e Shtetit njoftoi sot se në të gjithë vendin janë arrestuar në flagrancë 9 shtetas, janë proceduar penalisht 10 të...

BRUKSEL – Stoltenberg: Arrestimet arbitrare në Bjellorusi shkelje të normave ndërkombëtare

BRUKSEL, 8 shtator /ATSH-DPA/ - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg dënoi sot ato që ai i përshkroi si arrestime dhe rrëmbime të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA