Ballina Etiketimet Armeni

Etiketim: armeni

ARMENI – Presidenti Sargsyan pozitiv me COVID-19 pas vizitës në Londër

JEREVAN, 5 janar /ATSH-DPA/ - Presidenti armen, Armen Sargsyan rezultoi sot pozitiv me COVID-19 pas një vizite në Britaninë e Madhe gjatë Vitit të...

FOKUS – Akuza të ndërsjella azero-armene për shkeljen e armëpushimit

EREVAN, 26 tetor /ATSH-DPA/ - Armenia dhe Azerbajxhani akuzuan njëri-tjetrin për shkeljen e një armëpushimi humanitar në rajonin e Nagorni-Karabahut, pak pasi ai hyri...

Anulohet miqësorja Armeni-Shqipëri

TIRANË, 5 tetor /ATSH/ Anulohet miqësorja Armeni-Shqipëri, që ishte programuar për t’u luajtur më datë 7 tetor në Jerevan. Zyra e shtypit në FSHF...

ARMENI – Erevani i gatshëm për një armëpushim me Azebajxhanin

EREVAN, 2 tetor /ATSH-AFP/ - Armenia u shpreh e gatshme të punojë me grupin e ndërmjetësimit bashkëdrejtuar nga Rusia, SHBA-ja dhe Franca, për vendosjen...

Kryesia shqiptare e OSBE-së takim special për konfliktin Azerbajxhan-Armeni

VJENË, 30 shtator /ATSH/ - Një takim i posaçëm i Këshillit të Përhershëm të OSBE-së mbi zhvillimet për konfliktin në Nagorni-Karabah u zhvillua dje...

SHBA – Guterres thirrje për armëpushim mes Azerbajxhanit dhe Armenisë

NJU JORK, 28 shtator /ATSH-DPA/ - Kreu i OKB-së, Antonio Guterres bëri thirrje për armëpushim mes Azerbajxhanit dhe Armenisë, para bisedave telefonike me liderët...

FOKUS – Cila është origjina e konfliktit azero-armen?

BERLIN, 27 shtator /ATSH-DPA/ - Një konflikt prej disa dekadash midis Armenisë dhe Azerbajxhanit fqinj për rajonin e Nagorni-Karabahut u rindez sot, pasi të...

FOKUS – Azerbajxhani dhe Armenia në prag të luftës

JEREVAN, 27 shtator /ATSH-AFP/ - Armenia dhe Azerbajxhani ndodhen në prag të luftës, ndërsa përleshje vdekjeprurëse kanë shpërthyer midis forcave azere dhe rajonit të...

NJU JORK – OKB: Të ndërpritet menjëherë konflikti i armatosur Armeni-Azerbajxhan

NJU JORK, 14 korrik /ATSH-ANSA/ - Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres ka shprehur shqetësimin e thellë për raportet mbi përleshjeve e dhunshme...

COVID-19 – Armenia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

EREVAN, 12 qershor /ATSH-AFP/ - Armenia njoftoi sot zgjatjen me një muaj të gjendjes së jashtëzakonshme për të luftuar kundër koronavirusit, shtimit të rasteve...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA