Ballina Etiketimet Argjinatura

Etiketim: argjinatura

Shkodër/ Përmbyllet me sukses riparimi i argjinaturës së dëmtuar të Dajçit

TIRANË, 28 janar/ATSH/ Në Dajç të Shkodërs u riparua me sukses argjinatura e dëmtuar, e cila rrezikonte përmbytjen e banesave përreth. Lajmi u bë i...

Moti i keq/ Ekonomi: Masa për mbrojtjen e argjinaturave dhe funksionimin...

TIRANË, 23 janarATSH/ Rikthimi i reshjeve të shiut në vend ka vendosur përsëri në gatishmëri strukturat e drejtorive rajonale të ujitjes dhe kullimit. Ministrja e...

Buxheti 2021/ 472 milionë lekë investime në argjinatura për mbrojtjen nga...

TIRANË, 23 nëntor /ATSH/ Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, ka parashikuar gjatë vitit 2021 investime të rëndësishme në sektorin e ujitjes dhe kullimit...

Parandalimi i përmbytjeve, vijon forcimi i argjinaturave në Fier

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Bashkia e Fierit vazhdon punimet për ngritjen dhe forcimin e argjinaturës së Çervenit , një zonë kjo e rrezikuar nga përmbytjet në sezonin...

Fier/ Përgatitje për sezonin e reshjeve, përforcohen argjinaturat

TIRANË, 29 tetor/ATSH/ Bashkia e Fierit po vijon me masat për parandalimin e  përmbytjeve në pikat më kritike gjatë sezonit të reshjeve, duke përforcuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA