Moti i keq/ Ekonomi: Masa për mbrojtjen e argjinaturave dhe funksionimin e hidrovoreve

TIRANË, 23 janarATSH/ Rikthimi i reshjeve të shiut në vend ka vendosur përsëri në gatishmëri strukturat e drejtorive rajonale të ujitjes dhe kullimit.

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi bëri të ditur se po ndërhyjmë kudo ku ka probleme, ndërsa specialistët po monitorojnë nga afër situatën.

“Mbrojtja e argjinaturave dhe puna pa ndalim e hidrovoreve, mbeten prioriteti kryesor gjatë këtyre ditëve ku parashikimet e motit referuar informacioneve paraprake nga IGJEUM, priten të shoqërohen me reshje shiu intensive”, tha Ekonomi. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.