Ballina Etiketimet Anetaresim

Etiketim: anetaresim

Jacques Attali, ish-këshilltari i presidentit francez: Shqipëria, gati për anëtarësim në...

TIRANË, 22 maj/ATSH/ Jacques Attali, ish-këshilltari i presidentit francez, i cilësuar njëherazi si një nga 100 mendjet më të ndritura në botë, deklaroi në...

FOKUS – Mes pandemisë, BE kërkon të sigurojë Ballkanin Perëndimor...

ZAGREB, 5 maj /ATSH-AFP/ - Drejtuesit e BE-së do të përpiqen të sigurojnë Ballkanin Perëndimor për të ardhmen e tyre europiane dhe t'u tregojnë...

11 vjet nga anëtarësimi në NATO, Kim: Forcat amerikane dhe shqiptare...

TIRANË, 4 prill/ATSH/  -“Prej 11 vjetësh, që kur Shqipëria u bë aleate në NATO, forcat e Shteteve të Bashkuara dhe ato shqiptare kanë derdhur...

FOKUS – ”Miqtë e zgjerimit”: BE ia ka borxh Ballkanit Perëndimor...

SHKUP, 5 mars /ATSH-AA/ - Vlerësojmë se BE ua ka borxh këtyre vendeve (të Ballkanit Perëndimor - shën. i përkth.) vendimin për t'i pranuar...

SHKUP – MV ratifikon Protokollin për anëtarësim në NATO

SHKUP, 11 shkurt /ATSH-MIA/ - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut miratoi sot me 114 vota pro Protokollin për anëtarësim në NATO. Ligji është...

BRUKSEL – Sassoli: PE pret fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe...

BRUKSEL, 31 janar /ATSH-MIA/ - Parlamenti Europian pret fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, theksoi sot kryetari i Parlamentit Europian, David...

DAVOS – Plenkoviç: Anëtarësimi i Shqipërisë dhe MV në BE përgjegjësi...

DAVOS, 24 janar /ATSH-AA/ - Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviç deklaroi se vendi i tij po bashkëpunonte ngushtë me partnerët e tjerë europianë për...

AUSTRI – Han: Gabimi i BE-së për Tiranën dhe Shkupin duhet...

VJENË, 28 nëntor /ATSH-MIA/ - Refuzimi i presidentit francez Emanuel Makron për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë është gabim i...

SHBA – Stoltenberg: Vendet aspirante për anëtarësimin në NATO duhet të...

UASHINGTON, 16 nëntor /ATSH-MIA/ - Vendet anëtare të NATO-s dhe ata që aspirojnë të anëtarësohen në Aleancë, siç është Maqedonia e Veriut, duhet t’i...

MV – Zaev: Mbështetje për të vazhduar reformat 

SHKUP, 18 tetor /ATSH-MIA/ - Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev zhvilloi  konsultime intensive në nivele të ndryshme, duke marrë parasysh përfundimet e marra...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA