Ballina Etiketimet Andrej Plenkovic

Etiketim: Andrej Plenkovic

Hapja e negociatave/KE: Nuk do të ketë rregulla të reja për...

TIRANË, 13 janar /ATSH/ -Komisioni Europian pohon se nuk do të ketë rregulla të reja për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtohet shpresat për...

Kroacia rezolutë në Kongresin e PPE për hapjen e negociatave me...

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ Samiti midis liderëve të BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor i cili do të organizohet nga Kroacia në maj 2020...

Meta-Plenković: Trefishim i përpjekjeve që samiti i Zagrebit të rezultojë me...

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ “Do të dyfishojmë e trefishojmë përpjekjet tona në javët që vijnë, në muajt që vijnë, në mënyrë që Samiti i...

Negociatat për Tiranën dhe Shkupin/ Kryeministri kroat: BE humbi një mundësi...

TIRANË, 21 tetor /ATSH/ -Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkovic e ka cilësuar vendimin e BE për të mos filluar bisedimet e pranimit me Maqedoninë...

Kroacia: Të hapen menjëherë negociatat për Shqipërinë

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ Kroacia mbështet hapjen e menjëhershme të negociatave për anëtarësim në BE për Shqipërinë. Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA