Ballina Etiketimet Ambasadore

Etiketim: ambasadore

Zgjerim i marrëdhënieve me Kubën, përmes bashkëpunimit në ekonomi, turizëm dhe...

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ Shqipëria dhe Kuba kanë interes të përbashkët për zgjerim  të marrëdhënieve dypalëshe, përmes nxitjes së bashkëpunimit në fushat e ekonomisë,...

BRITANI E MADHE – Londra tërheq ambasadoren e saj në Bjellorusi

LONDËR, 10 tetor /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe tërhoqi sot ambasadoren e saj në Bjellorusi, Jacqueline Perkins, në një kohë kur presioni ndërkombëtar po...

KLGJ, thirrje gjyqtarëve që kaluan Vetingun/ Kim: Shpresojmë se kjo do...

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim vlerësoi sot thirrjen që Këshilli i Lartë Gjyqësor u ka bërë...

Ambasadorja e Francës, Vasak: Gjykata Kushtetuese duhet të ngrihet sa më...

TIRANË, 17 shtator /ATSH/ “Gjykata Kushtetuese duhet të ngrihet sa më shpejt”, deklaroi sot ambasadorja e Francës në Tiranë, Christine Vasak. Nga Korça, ku po...

Zgjedhja e kreut të BKH-së/ Ambasadorja Kim: Hap përpara për reformën...

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, e cilësoi sot një hap tjetër përpara në rrugën drejt Reformës në Drejtësi vendimin e Strukturës...

Ambasadorja Vasak në Gjirokastër/ Diskutohet bashkëpunimi në fushën e turizmit dhe...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Ambasadorja e Francës në vendin tonë, Cristina Vasak zhvilloi një vizitë në Gjirokastër në kuadër të kremtimit të 15-vjetorit të pranimit...

Ambasadorja Kim viziton Beratin: Qytet magjepsës, guida të mrekullueshme

TIRANË, 14 qershor/ATSH/ -Ambasadorja e Shteteve të Bashkura të Amerikës, në Tiranë, Yuri Kim, ka vizituar qytetin e Beratit. Ambasadorja Kim ka mbetur e magjepsur...

Shqipëri-Greqi, projekte të përbashkëta në fushën e trashëgimisë kulturore

TIRANË, 30 maj/ATSH/ - Shqipëria dhe Greqia do të bashkëpunojnë mbi projekte të përbashkëta, në fushën e trashëgimisë kulturore duke iu përshtatur kontekstit të...

GJERMANI – Maas: Europa të sigurojë ndikimin e saj në botë,...

BERLIN, 25 maj /ATSH-DPA/ - Europa duhet të sigurojë patjetër ndikimin e saj në botë, pas pandemisë, deklaroi ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas...

SPORT- Pellegrini, zgjidhet ambasadore e kompanisë Michelin

MILANO, 19 maj /ATSH-ANSA/- Partneritet i ri për kompaninë e prodhimit të gomave ‘’Michelin’’ e cila zgjodhi kampionen olimpike italiane notaren Federica Pellegrini si...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA