Ballina Etiketimet Ambasadore

Etiketim: ambasadore

KARAKAS – Venezuela përjashton ambasadoren e BE-së

KARAKAS, 24 shkurt /ATSH-ANSA/ - Qeveria e Venezuelës e shpalli sot “persona non grata” ambasadoren e Bashkimit Europian, Isabel Brilhante Pedrosa, duke i dhënë...

Ekonomi takon ambasadoren e Holandës, bashkëpunim për zhvillimin e fermave të...

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi zhvilloi sot një takim me ambasadoren e Mbretërisë se Holandës, Guusje Korthals, ku...

Gjykata e Lartë në pritje të anëtarëve të rinj/ Zv.kryetari Sadushi...

TIRANË, 26 janar/ATSH/ Zëvendëskryetari i Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushi u takua sot me ambasadoren e Mbretërisë së Holandës në Tiranë, Guusje Korthals-Altes dhe...

Përgatitjet për zgjedhjet e 25 prillit/ Celibashi takon ambasadorët e Spanjës...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi takoi sot ambasadorin e Spanjës, Marcos Alonso Alonso dhe ambasadorin e Austrisë, Christian Steiner. Në takime...

Denaj takon ambasadoren e re franceze/ Shqipëria paraqet një mundësi shumë...

TIRANË, 11 dhjetor/ATSH/ Pavarësisht situatës së pandemisë, Shqipëria paraqet një mundësi shumë të mirë për kompanitë franceze për riinvestim në një treg më të...

Shqipëri-Francë, rritje e bashkëpunimit në shkëmbimet turistike

TIRANË, 10 dhjetor/ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit priti në një takim ambasadoren e Francës, Elisabeth Barsacq, me të cilën biseduan për rritjen e...

Trashëgimia kulturore, turizmi dhe dixhitalizimi, në fokus të bashkëpunimit me Francën

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Shqipëria dhe Franca janë angazhuar për bashkëpunim në fushat e trashëgimisë kulturore, turizmit e dixhitalizimit. Ministrja e Kulturës, Elva Margariti zhvilloi sot...

Zgjerim i marrëdhënieve me Kubën, përmes bashkëpunimit në ekonomi, turizëm dhe...

TIRANË, 26 tetor /ATSH/ Shqipëria dhe Kuba kanë interes të përbashkët për zgjerim  të marrëdhënieve dypalëshe, përmes nxitjes së bashkëpunimit në fushat e ekonomisë,...

BRITANI E MADHE – Londra tërheq ambasadoren e saj në Bjellorusi

LONDËR, 10 tetor /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe tërhoqi sot ambasadoren e saj në Bjellorusi, Jacqueline Perkins, në një kohë kur presioni ndërkombëtar po...

KLGJ, thirrje gjyqtarëve që kaluan Vetingun/ Kim: Shpresojmë se kjo do...

TIRANË, 8 tetor /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri, Yuri Kim vlerësoi sot thirrjen që Këshilli i Lartë Gjyqësor u ka bërë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA