Ballina Etiketimet Ambasador

Etiketim: ambasador

Ambasadori gjerman viziton Portin e Durrësit, në fokus thellimi i bashkëpunimit...

TIRANË, 16 prill/ATSH/ Kreu Ekzekutiv i Autoriteti Portual Durrës, Pirro Vengu, priti sot në një takim pune ambasadorin gjerman, Peter Zingraf, me të cilin...

BERLIN – Ambasadori ukrainas: Nëse nuk anëtarësohemi në NATO, nuk përjashtojmë...

KIEV, 15 prill /ATSH-DPA/ - Kievi po konsideron të armatoset me armë bërthamore nëse Ukraina nuk bëhet anëtare e NATO-s, deklaroi ambasadori i saj...

“PD ka bërë gjithçka për të penguar votën e emigrantëve”/ Balla:...

TIRANË, 1 prill/ATSH/ Drejtuesi politik i qarkut të Elbasanit, Taulant Balla pas takimit me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Duncan Norman tha se, "me...

Rritja e bashkëpunimit/ Guvernatori Sejko takon ambasadorin e Japonisë në Tiranë

TIRANË, 26 mars/ATSH/ Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, zhvilloi takimin e parë zyrtar me ambasadorin e ri të Japonisë në Tiranë, Takada...

Balla takim me ambasadorin e Zvicrës, Adrian Maitre: Marrëdhëniet mes dy...

TIRANË, 17 mars/ATSH/ Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla zhvilloi një takim me ambasadorin e Zvicrës në Shqipërisë, Adrian Maitre. Balla deklaron...

Shqipëri-Bangladesh: Nxitje e bashkëpunimit ekonomik e tregtar dhe rritje e investimeve...

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale ambasadorin e ri të...

Ruçi-Serban: Mirënjohje për mbështetjen për çeljen e negociatave

TIRANË, 17 mars /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti ambasadorin e ri të Rumanisë, Octavian Serban. Pasi e uroi ambasadorin Serban për detyrën në...

Meta takim me Sorecën dhe Del Monaco: Ndëshkim me forcën e...

TIRANË, 10 mars /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zhvilluar këto ditë takime me ambasadorët e OSBE dhe BE në Tiranë, Vincenzo Del...

Japonia, ndër donatorët më të rëndësishëm për Shqipërinë

TIRANË, 10 mars /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi priti ambasadorin e Japonisë, Mitsuyuki Takada. Ruçi vlerësoi bashkëpunimin shumë të mirë ndërmjet të dy vendeve...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Norman: Partitë politike të sigurojnë që kandidatët...

TIRANË, 25 shkurt /ATSH/ “Partitë politike duhet të sigurojnë që kandidatët që duan të përfaqësojnë qytetarët shqiptarë të mos jenë të përfshirë me krimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA