Ballina Etiketimet Ambasador

Etiketim: ambasador

Xhaçka pret ambasadorin Del Monaco: Të përkushtuar për të forcuar bashkëpunimin...

TIRANË, 14 janar/ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi sot një takim me ambasadorin e Prezencës së OSBE-së në Tiranë,...

Situata nga pandemia/ Xhaçka takon ambasadorin italian: Duhet të koordinojnë hapat...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, zhvilloi këtë të enjte një takim me ambasadorin e Italisë në...

Japonia, ndër partnerët e donatorët më të rëndësishëm për Shqipërinë

TIRANË, 12 janar/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi priti sot në një takim ambasadorin e Japonisë, Mitsuyuki Takada, me rastin e fillimit të mandatit...

Ambasadori kinez uron shqiptarët për Vitin e Ri: 2021 plot me...

TIRANË, 31 dhjetor /ATSH/ -Ambasadori kinez në Shqipëri, Zhou Ding ka uruar qytetarët shqiptarë për Vitin e Ri 2021. "Viti i veçantë 2020 po ikën,...

Ambasadori i Maqedonisë së Veriut, Dancho Markovski paraqet letrat kredenciale

TIRANË, 26 dhjetor/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot ambasadorin e Maqedonisë së Veriut, Dancho Markovski, me rastin e paraqitjes së letrave kredenciale. Presidenti...

Japonia mbështetje të vyer teknike e financiare ndër vite Shqipërisë

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në takim Ambasadorin e ri të Japonisë në Tiranë, Takada Mitsuyuki, me rastin...

Shqipëri-Spanjë, rritje e bashkëpunimit për trashëgiminë kulturore dhe dixhitalizimin

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, zhvilloi sot një takim me ambasadorin e ri të Mbretërisë së Spanjës në Shqipëri, Marcos Alonso...

Ruçi: Shqipëria dhe Ballkani Perëndimor, me vizion e destinacion perëndimor

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi priti ambasadorin e Polonisë,  Karol Bachura, me rastin e përfundimit të mandatit të tij në Shqipëri. Kryetari...

Kushi takon ambasadorin e Spanjës në Shqipëri/ Hapa të reja në...

TIRANË, 4 dhjetor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi zhvilloi sot një takim me ambasadorin e ri të Mbretërisë së Spanjës në...

Ruçi: Mirënjohje Spanjës për mbështetjen e integrimit europian të Shqipërisë

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti ambasadorin e ri të Spanjës, Marcos Alonso Alonso, me rastin e fillimit të mandatit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA