Ballina Etiketimet Albin Kurti

Etiketim: Albin Kurti

Kurti shpalos vendimet që u morën në mbledhjen e qeverisë në...

PRISHTINE, 3 qershor /ATSH/ -Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka publikuar vendimet që u morën në mbledhjen e 39 të Qeverisë së Republikës së...

Kurti pret ambasadorin Minxhozi/ Rritje e qarkullimit të mallrave dhe prodhimeve...

TIRANË, 15 maj/ATSH/ Bashkëpunimi bilateral ekonomik dhe rritja e qarkullimit të mallrave dhe prodhimeve, ishin në qendër të takimit që Kryeministri në detyrë i...

Kosovë/ Krijohet Grupi Koordinues për COVID-19

PRISHTINË, 15 prill /ATSH/ U krijua në Kosovë, Grupi Koordinues për COVID-19, i cili ka për qëllim lehtësimin e pasojave që do t’i shkaktojë...

Kurti: Jemi qeveri me detyra dhe jo qeveri e detyruar

TIRANË, 26 mars/ATSH/  -“Ishte kjo një rënie e domosdoshme për ngritjen e nevojshme”, deklaroi sot, një ditë pas votimit të mocionit të mosbesimit të...

Mospajtim me LDK-në, Kurti: Taksa ndaj mallrave serbe nuk do të...

PRISHTINË, 13 mars /ATSH/ Taksa 100 për qind për lëndët e para për produktet serbe nuk do të hiqet më 15 mars dhe do...

Kurti: SHBA aleat i pazëvendësueshëm, nuk premtoj heqje të vizave me...

PRISHTINË, 10 mars /ATSH/ Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë partnerë e aleatë të pazëvendësueshëm të vendit...

Kurti: Jasharajt janë UÇK-ja para UÇK-së

PRISHTINË, 5 mars /ATSH/ Kuvendi i Kosovës ka mbajtur ditën e sotme seancë solemne në përkujtim të 22-vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të...

Kurti takon komandantin e KFOR-it/ Përpjekje për hapjen e korridoreve të...

PRISHTINË, 27 shkurt /ATSH/ Kryeministri i Kosovës Albin Kurti priti sot në një takim komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Michele Risi. Kurti shoqërohej nga zëvendëskryeministri, Haki...

Kurti shpreh rezerva për marrëveshjet për autostradën dhe hekurudhën me Serbinë

PRISHTINË, 26 shkurt /ATSH/ Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë sot se nuk ka pasur asnjë informacion zyrtar për dy marrëveshjet e fundit...

Zëvendësimi i tarifës 100% me reciprocitet, Kurti: Nuk ka arsye që...

PRISHTINË, 26 shkurt /ATSH/ Kryeministri Albin Kurti ripërsëriti sot se tarifa 100% do të zëvendësohet me reciprocitetin, duke thënë se nuk ka arsye për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA