Ballina Etiketimet Al

Etiketim: al

SHBA – Uashingtoni sanksionon financuesit e Al Kaedës

UASHINGTON, 17 shtator /ATSH-DPA/ - Qeveria amerikane vendosi sanksione ndaj pesë mbështetësve financiarë të organizatës terroriste Al Kaeda që veprojnë në Turqi. ''Sanksionet synojnë pesë...

FOKUS – Edhe Amerika Latine ndalon fluturimet drejt dhe nga Britania...

RIO DE ZHANEIRO, 21 dhjetor /ATSH-DPA/ - Argjentina, Kili, Kolumbia dhe Peruja iu bashkuan një grupi vendesh të tjera për të ndaluar fluturimet nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA