Ballina Etiketimet Akt normativ

Etiketim: akt normativ

Miratohen dy aktet normative për furnizimin me vaksinën antikovid Coronavac

TIRANË, 12 prill/ATSH/ Komisioni për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë nën drejtimin e kryetarit Enver Roshi, miratoi sot dy akte normative që kanë të...

Kuvendi/ Miratohen aktet normative “Për buxhetin 2021” dhe “Për barnat dhe...

TIRANË, 1 mars /ATSH/ Kuvendi miratoi në seancën e sotme dy akte normative, një pr/ligj dhe një pr/vendim. Kështu Kuvendi miratoi me 83 vota pro,...

Ndryshimet në buxhetin e 2021/ Angjeli: Nuk preken aspak objektivat që...

TIRANË, 1 mars/ATSH/ Kryetari i Komisionit Parlamentar të Ekonomisë dhe Financave, Anastas Angjeli u kërkoi sot deputetëve të miratojnë ndryshimet e paraqitura në buxhetin...

Seancë plenare/ Kuvendi shqyrton 5 Akte Normative

TIRANË, 28 janar /ATSH/ Kuvendi zhvillon sot seancën plenare ku sipas rendit të ditës do të shqyrtohet  Akti Normativ “Për disa ndryshime në ligjin...

Ndërtimi i spitalit rajonal të Fierit/ Akti Normativ për shpronësimin e...

TIRANË, 25 janar/ATSH/ Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut miratoi sot Aktin Normativ “Për autorizimin e Agjencisë Shtetërore për...

Komisioni i Ekonomisë miraton ndryshimet në buxhetin e vitit 2020/Angjeli: Tkurrja...

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Komisioni Parlamentar i Ekonomisë dhe Financave miratoi sot Aktin Normativ për rishikimin e buxhetit të vitit 2020. Zëvendësministrja e Financave dhe Ekonomisë,...

Miratohet Akti Normativ/ OFL ka referuar në SPAK 198 raste për...

TIRANË, 19 janar /ATSH/ Komisioni për Sigurinë Kombëtare miratoi sot Aktin Normativ të Këshillit të Ministrave “Për masat parandaluese në kuadër të forcimit të...

Sigurimi i vaksinës antiCOVID/ Kuvendi miraton 3 Akte Normative

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Kuvendi miratoi sot tre Akte Normative në lidhje me sigurimin e vaksinës antiCOVID-19. Kuvendi miratoi me 94 vota pro, 5 kundër...

Dhënia e pensionit të veçantë për familjen e Klodian Rashës/ Hyseni:...

TIRANË, 23 dhjetor /ATSH/  Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni duke folur sot në Kuvend gjatë shqyrtimit të Aktit Normativ “Për një shtesë në...

Aktivitet i përsëritur me muzikë në lokal nate/ Arrestohen në flagrancë...

TIRANË, 6 tetor /ATSH/ Organizuan në mënyrë të përsëritur aktivitet me muzikë në një lokal nate, në kundërshtim me Aktin Normativ dhe urdhrin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA