Ballina Etiketimet Aksident

Etiketim: aksident

BASKETBOLL – Humb jetën në një aksident me helikopter Kobe Bryant

NJU JORK, 27 janar /ATSH-AA/ - Basketbollisti i njohur amerikan, Kobe Bryant ka humbur jetën në një aksident me helikopter në Kaliforni. Në një deklaratë...

IRAN – Rohani bën thirrje për bashkim kombëtar pas katastrofës ajrore

TEHERAN, 15 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti iranian, Hassan Rohani bëri thirrje për bashkim kombëtar dhe një ndryshim radikal në mënyrën e qeverisjes së vendit...

IRAN – Teherani përgënjeshtron çdo përpjekje për të fshehur çështjen e...

TEHERAN, 13 janar /ATSH-AFP/ - Teherani mohoi sot çdo përpjekje për të mbajtur të fshehtë çështjen e avionit ukrainas duke iu referuar përgjegjësisë së...

UKRAINË – Presidenca: Të sigurt që Irani do të kryejë një...

KIEV, 11 janar /ATSH-AFP/ - Presidenca ukrainase u shpreh e sigurt që Teherani do të kryejë një hetim të shpejtë dhe objektiv, pas pranimit...

SUEDI – Stokholm pezullon fluturimet direkte mes Suedisë dhe Iranit

STOKHOLM, 10 janar /ATSH-AFP/ - Autoritetet suedeze ndërprenë sot fluturimet direkte mes Suedisë dhe Iranit duke përmendur mungesën e qartësisë pas rrëzimit në Iran...

KAZAKISTAN – Viktima pas një aksidenti ajror

ALMATY, 27 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një avion linje me 100 persona në bord, u përplas pak pas ngritjes nga aeroporti i Almaty-t, duke shkaktuar...

Reshjet, ekspertë rekomandojnë kujdes për parandalim aksidentesh

TIRANË, 21 dhjetor/ATSH/ Reshjet e shiut dhe dëborës shtojnë mundësinë për aksidente duke rrezikuar jetën tuaj. Ekspertët e Institut të Shëndetit Publik rekomandojnë që në...

Ekspertët/1 në 3 aksidente, drejtuesit e mjetit nën efektin e alkoolit

TIRANË, 18 dhjetor/ATSH/ Shumica e aksidenteve nën efektin e alkoolit ndodhin 5 kilometra pas fillimit të udhëtimit. Specialistët e Institutit të Shëndetit Publik thonë se 1...

GJERMANI – Përplasen dy avionë të tipit Eurofighter

BERLIN, 24 qershor /ATSH-DPA/ - Dy avionë luftarakë të tipit “Eurofighter” u rrëzuan në Mecklenburg Vorpommern të Gjermanisë pas një përplasjeje në ajër, ku...

RUSI – 41 viktima pas një incidenti ajror

MOSKË, 6 maj /ATSH-ANSA/ - Në incidentin në aeroportin e Moskës, pas uljes së një avioni në flakë, 41 nga 78 pasagjerë humbën jetën,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA