Ballina Etiketimet Ajer

Etiketim: ajer

Ndotja e ajrit ndikon negativisht në shëndetin e syve

LONDËR, 27 janar /ATSH-AA/ - Një studim i kryer në Britaninë e Madhe zbuloi se rritja e ndotjes së ajrit mund të shkaktojë dëmtime...

Ndalohet duhani edhe në… parqe dhe stadiume!

MILANO, 19 janar /ATSH-ANSA/ - Nga sot qyteti i Milanos ndalon pirjen e duhanit në mjedise të hapura në disa zona të qytetit. Ndalimet fillojnë...

Europianët thithin ajër më të pastër se 10 vite më parë

KOPENHAGË, 23 nëntor /ATSH-AFP/ - Cilësia e ajrit është përmirësuar ndjeshëm në Europë gjatë 10 viteve të fundit, por shumë europianë vazhdojnë të vdesin...

MJEDIS – Gjysma e popullsisë së botës nuk ka qasje në...

UASHINGTON, 12 korrik /ATSH-AA/ - Rreth 51 % e vendeve në të gjithë botën nuk nxjerrin të dhëna në dispozicion të publikut për cilësinë...

MJEKËSI – Koronavirusi mbetet në sipërfaqe nga tri sekonda deri në...

BOMBEI, 10 qershor /ATSH-ANSA/ - Nga dorezat e dyerve, gotat prej xhami, ekranet e smartfonëve dhe deri tek enët prej çeliku, koronavirusi që udhëton...

Ajri më i pastër në botë thithet në Antarktik

KOLORADO, 6 qershor /ATSH-ANSA/ - Për të marrë frymë në ajër të pastër duhet të shkoni në fund të botës, në oqeanin Antarktik, në...

SHKENCË/MJEKËSI – Koronavirusi mund të qëndrojë në ajër deri në 16...

PITSBURG, 21 prill /ATSH- ANSA/- Grimcat e koronavirusit të ri mbeten pezull në ajër deri në 16 orë, një periudhë shumë më e gjatë...

SHBA – NASA: Ngadalësimi ekonomik i Kinës nga COVID-19 ul nivelet...

UASHINGTON, 1 mars /ATSH-DPA/  - Imazhet satelitore kanë treguar një rënie të dukshme të niveleve të ndotjes në Kinë, pjesërisht për shkak të një...

SOFT NEWS – Tregtohet edhe ajri i alpeve të Zvicrës!

GJENEVË, 19 gusht /ATSH-DPA/ - Një kompani zvicerane që tregton shishe me ajër alpin drejt Azisë është mes të përzgjedhurve për të fituar “especially...

MAKINA – Gomat e së ardhmes pa ajër?

DETROIT, 11 korrik /ATSH-ANSA/ - Kontrollimi i presionit të gomave para nisjes për pushime së shpejti do të jetë një nostalgji. ''Michelin'' dhe ''General Motors''...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA