Ballina Etiketimet Adoleshente

Etiketim: adoleshente

COVID-19 – Moderna kërkon miratim për vaksinën e saj për adoleshentë...

UASHINGTON, 7 qershor /ATSH-AFP/ - Moderna njoftoi sot se ka bërë kërkesë për autorizim për vaksinën e saj antiCOVID-19 për adoleshentët e moshës 12...

COVID-19 – Moderna kërkon autorizimin në Europë të vaksinës së saj...

PARIS, 24 maj /ATSH-AFP/ - Kompania amerikane e bioteknologjisë “Moderna” do të paraqesë në fillim të qershorit një kërkesë për autorizimin e marketingut në...

Ekspertët: Asnjë lidhje midis teknologjisë dhe shëndetit mendor të adoleshentëve

LONDËR, 9 maj /ATSH/ - Ekziston një "lidhje e parëndësishme" midis përdorimit të teknologjisë dhe problemeve të shëndetit mendor te adoleshentët, sugjeron një studim...

Vaksina BioNTech/Pfizer 100 % efikase midis adoleshentëve

BERLIN, 31 mars /ATSH-DPA/ - Vaksina antiCOVID-19 e prodhuar nga firma gjermane BioNTech dhe gjiganti farmaceutik amerikan Pfizer është shumë efikase midis adoleshentëve dhe...

SOFT NEWS – Kryeministrja… adoleshente!

HELSINKI, 21 tetor /ATSH-AFP/ - Ditë e qetë për kryeministren finlandeze, Sanna Marin, e cila në mënyrë simbolike i ka lënë pushtetin një vajze...

ALO 116! Linjë këshillimi për fëmijë e adoleshentë për çështje që...

TIRANË, 5 prill /ATSH/ Për të gjithë ata adoleshentë që po përballen me ndryshime në jetën e tyre për shkak të epidemisë dhe që...

STUDIM – OBSH: Katër në pesë adoleshentë në botë nuk lëvizin...

GJENEVË, 22 nëntor /ATSH-AFP/ Katër në pesë adoleshencë në botë nuk lëvizin sa duhet, veçanërisht vajzat, sipas një studimi të publikuar sot nga OBSH,...

OKSFORD – Rrjetet sociale efekte të kufizuara në mirëqenien e adoleshentëve

OKSFORD, 8 maj  /ATSH-ANSA/ - Në kundërshtim me atë që mund të mendohet, mediet sociale kanë një efekt modest në lumturinë e adoleshentëve, veçanërisht...

ROMË – ”Save the Children”: Tre adoleshentë në pesë viktima të...

ROMË, 28 shkurt /ATSH-ANSA/ - Më shumë se tre djem në pesë, janë viktima të diskriminimit, të përqeshjes nga bashkëmoshatarët e tyre, sipas 9...

SERBI – N1: Rreth gjysma e adoleshentëve me probleme psikologjike

BEOGRAD, 18 korrik /ATSH-ANSA/ - Rreth 50% e adoleshentëve në Serbi vuajnë nga ankthi, depresioni dhe probleme familjare si dhe probleme të vetëvlerësimit, sipas...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA