Ballina Etiketimet 80

Etiketim: 80

BERLIN- Shteti gjerman do të kompensojë dëmet nga përmbytjet deri në...

BERLIN, 1 shtator /ATSH -DPA/ - Individët dhe bizneset e prekura nga përmbytjet që shkatërruan pjesë të Gjermanisë Perëndimore në mes të korrikut do...

”Jeep” mbush 80 vjeç

DETROIT, 19 korrik /ATSH-ANSA/ - Pikërisht 80 vjet pas fillimeve, përfaqësuar nga nënshkrimi i kontratës midis ''Willys-Overland Co'' dhe Departamentit të Mbrojtjes të SHBA...

Kthen në bibliotekë librin e marrë para 80… vitesh!

ONTARIO, 15 qershor /ATSH/ - Zyrtarët nga një bibliotekë e Ontario thanë se një libër i kthyer së fundmi ishte vonuar për 80 vjet,...

Ngarkesa virale e lartë në 80% të rasteve pozitive me Covid-19

MILANO, 23 tetor /ATSH-ANSA/ - Ngarkesa virale po rritet në nivele shumë të larta thënë ndryshe numri i kopjeve të materialit gjenetik të koronavirusit...

DANIMARKË – Mbretëresha Margrethe II feston 80-vjetorin… online!

KOPENHAGË, 16 prill /ATSH-DPA/ - Mijëra danezë, shumica online, të tjerë në parqe, rrugë, në shtëpi ose në shkollë, morën pjesë në një këngë...

HISTORI – 80 vite nga ”Kristallnacht”

BERLIN, 9 nëntor /ATSH-DPA/ - Natën e 9 nëntorit 1938 nazistët shkatërruan 7 500 biznese dhe institucione hebraike në Gjermani, çka shënoi edhe fillimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA