Ballina Etiketimet 70

Etiketim: 70

Maserati A6G 2000 ”feston” 70-vjetorin

BOLONJA, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ - Maserati A6G 2000 mbushi 70 vjeç. Pikërisht 70 vjet më parë, në shkurt 1951, u prezantua modeli i parë që...

BRUKSEL – KE synon vaksinimin e 70% të popullsisë europiane deri...

BRUKSEL, 19 janar /ATSH-DPA/ - Sipas Komisionit Europian, 70% e të rriturve në Bashkimin Europian pritet të vaksinohen kundër koronavirusit deri në verë. Deri në...

Covid-19 anulon festën ”Sapporo 1950”

TOKIO, 15 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Për herë të parë pas 70 vitesh histori, Festa e Dëborës Sapporo 1950, e planifikuar për në shkurt, është...

INDUSTRI – Modeli historik i Volkswagen mbush 70 vjeç

HANOVER, 28 mars /ATSH/- Saktësisht 70 vjet më parë, në fund të marsit 1950, furgonët e parë dhe minibusët e serisë T1, të prodhuar...

FOTO/Kioskat pranë shkollave në Durrës, Sako: Të hënën do jenë pastruar...

TIRANË, 14 shtator/ATSH/- Bashkia Durrës po vazhdon aksionin për largimin e kioskave të cilat ndodheshin pranë shkollave të qytetit dhe atyre në fshatrat përreth. Kryebashkiakja...

70 vjet NATO – Aleanca më e madhe në botë e...

BRUKSEL, 4 prill /ATSH-AFP/ - E themeluar 70 vjet më parë me fillimin e Luftës së Ftohtë, Organizata e Traktatit të Atlantikut Verior (NATO)...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA