Ballina Etiketimet 2020

Etiketim: 2020

TOKIO 2020- Pfizer dhe BioNTech dhurojnë vaksina kundër COVID-19

TOKIO, 8 maj /ATSH-AA/ - Kompanitë farmaceutike Pfizer dhe BioNTech kanë rënë dakord të dhurojnë vaksina kundër koronavirusit të ri (COVID-19) për atletët dhe...

Kontributi i bujqësisë në PBB u rrit 19.3% në vitin 2020

TIRANË, 19 prill /ATSH/ Transformimi në zhvillim përmes investimeve private dhe buxhetore në çdo hallkë të bujqësisë, ka rritur kotributin e këtij sektori në...

Programi IPARD në Bujqësi/ 1,3 miliardë lekë u financuan vitin e...

TIRANË, 12 mars /ATSH/ Agjencia për Zhvillim Bujqësor Rural bën të ditur se nga të dyja thirrjet e para të programit IPARD II, janë...

OPEC: Tregu i naftës do të rimëkëmbet në vitin 2021

ANKARA, 3 mars /ATSH-AA/ - Parashikimi ekonomik global dhe perspektivat e tregut të naftës po tregojnë shenja të përmirësimit të vazhdueshëm, theksoi sekretari i...

HOLANDË – Dogana sekuestroi sasi rekord kokaine në 2020

AMSTERDAM, 13 janar /ATSH-DPA/ - Zyrtarët e doganave sekuestruan një rekord prej 48 tonësh kokainë në portet dhe aeroportet holandeze në vitin 2020, me...

Cila do të jetë fjala ”pa kuptim” në gjermanisht për 2020?

BERLIN, 12 janar /ATSH-DPA/ - Çdo vit, gjuhëtarët zgjedhin fjalën e ashtuquajtur më me pa kuptim në gjuhën gjermane, ndërkohë që këtë vit ajo...

2020 viti më i nxehtë në Europë

ANKARA, 8 janar /ATSH-AA/ - Viti 2020 u regjistrua si viti më i nxehtë në Europë, sipas shërbimit të Bashkimit Europian për Monitorimin e...

GJERMANI – Shpenzimet për mbrojtjen u rritën në miliarda euro në...

BERLIN, 8 janar /ATSH-DPA/ - Gjermania i rriti shpenzimet e saj për mbrojtjen në vitin 2020 falë investimeve të planifikuara prej kohësh në forcat...

Nga viti 2020 Toka rrotullohet më shpejt, ditë me të shkurtra...

KALIFORNI, 8 janar /ATSH-ANSA/ - Për shkak të pandemisë, viti 2020 na dukej se nuk do të mbaronte kurrë, por në të vërtetë ai...

SPANJË – Papunësia u rrit me 23 % në vitin 2020

MADRID, 5 janar /ATSH-ANSA/ - Dëmi ekonomik i shkaktuar nga pandemia e COVID-19 i dha fund pesë viteve rradhazi të rimëkëmbjes së punësimit në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA