EURO 2020 – Përcaktohen çiftet mes 16 skuadrave

TIRANË, 24 qershor /ATSH/ – Mbarimi i ndeshjeve në grupe përcaktoi edhe kalimin e skuadrave për në fazën e 1/8, bazuar në rregulloren e UEFA-s, sipas së cilës u kualifikuan dy skuadrat e para në çdo grup si edhe katër skuadrat më të mira, që zunë vendin e tretë në këto grupe, sipas gaqes zyrtare të organizmit europiantë futbollit.

Sipas kësaj rregulloreje çiftet e skuadrave, data e ndeshjeve mes tyre, ora dhe vendi i takimit janë si më poshtë:

26 qershor në Londër               Itali–Austri                      21:00
26 qershor në Amsterdam        Uells–Danimarkë              18:00
27 qershor në Sevilje               Belgjikë–Portugali            21:00
27 qershor në Budapest           Holandë–Republika Çeke   18:00
28 qershor në Bukuresht          Francë–Zvicër                  21:00
28 qershor në Kopenhagë         Kroaci–Spanjë                 18:00
29 qershor në Glasgou             Suedi–Ukrainë                  21:00
29 qershor në Londër                Angli–Gjermani                18:00./ /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.