Ballina Etiketimet 1000

Etiketim: 1000

SHBA – Bezos mund të arrijë 1 000 miliardë dollarë pasuri...

UASHINGTON, 5 maj /ATSH-ANSA/- Jeff Bezos ishte i pari që arriti vlerën 100 miliardë dollarë dhe mund të jetë i pari që do të...

SOFT NEWS – Mijëra… dhëmbë zbulohen pas prishjes së një ndërtese!

UELLINGTON, 23 korrik /ATSH-DPA/ - Punëtorët e shkatërrimit të një ndërtese në Zelandën e Re u ballafaquan me një pamje të çuditshme kur zbuluan...

TURQI – Diga e Ilisut mbulon qytetin mijëra vjeçar

ANKARA, 4 korrik /ATSH-ANSA/ - Këto janë javët e fundit në Turqi për qytetin Hasankeyf, pranë lumit Tigër, ndër qendrat më të rëndësishme të...

GJENEVË – OKB: Alarmante rritja e ksenofobisë, racizmit dhe intolerancës

GJENEVË, 25 shkurt /ATSH-ANSA/- Bota po përballet me valën e ksenofobisë, racizmit dhe intolerancës, deklaroi sekretari i përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres. ''Të drejtat e...

SOFT NEWS – Kur një fryt i vetëm kushton vetëm 1...

XHAKARTA, 3 shkurt /ATSH-DPA/ - Një varietet i rrallë i durianit, një fryt nga zona jugaziatike, u shit për 1 000 dollarë secili në...

KALIFORNI – Zjarret shkatërrojnë më shumë se 1 000 shtëpi

UPPER LAKE, 2 gusht /ATSH-AA/ - Zjarret që kanë përfshirë rajonin Redding në veri të Kalifornisë në SHBA kanë shkatërruar më shumë se 1...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA