Lefter Shehaj emërohet prefekt i qarkut të Fierit

TIRANË, 3 dhjetor/ATSH/ Këshilli i Ministrave vendosi sot lirimin nga detyra e prefektit të qarkut të Fierit të Baki Balajt.

Në mbledhjen e sotme po ashtu Këshilli i Ministrave emëroi prefektin e ri të këtij qarku, Lefter Shehaj.

“Baki Bala, prefekt i qarkut të Fierit, lirohet nga kjo detyrë. Lefter Shehaj emërohet prefekt i qarkut të Fierit. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren Zyrtare””, thuhet në vendimin e qeverisë.

/a.a/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.