Parashikimi i motit, 17 tetor 2021

TIRANË, 17 tetor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se sot vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme në zonën jugore të vendit. Në orët e mesditës në këto zona do ketë reshje shiu me intensitet të ulët lokale.

Era do të fryjë me drejtim verilindje- veri  3 -8 m/sek, ndërsa në bregdet deri 13 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 3 dhe 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

 

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 10/21 Re diell
Kukës 7/14 Re diell
Lezhë 13/22 Re diell
Dibër 4/15 Re diell
Durrës 11/24 Re diell
Tiranë 12/24 Re diell
Elbasan 11/21 Re  diell
Berat 11/24 Re diell
Vlorë 12/22 Re shi diell
Korçë 7/15 Re shi diell
Gjirokastër 12/21 Re shi diell
Sarandë 12/20 Re shi diell

 

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.