AXHENDA NDËRKOMBËTARE 17/10/2021

BOTA – Dita Ndërkombëtare për Zhdukjen e Varfërisë.

BUDAPEST (Hungari) – Rezultati i zgjedhjeve paraprake të opozitës për të nominuar kundërshtarin e Orban në zgjedhjet e pranverës 2022.

PARIS (Francë) – 60-vjetori i demonstratave të 17 tetorit 1961.

BM – Ceremonia e ndarjes së çmimit mjedisor ”Earthshot”, dhënë nga fondacioni ”Prince William”.

ZHEZKAZGAN (Kazakistan) – Ulja e ekipit rus që xhiroi filmin e parë në hapësirë.

VARSHAVË – Demonstratë në mbështetje të refugjatëve.

UASHINGTON (SHBA) – Seminari i kryebankierëve të Bankave Qendror.

BREGU I FILDISHTË – Zgjedhjet presidenciale.

LUANDA (Angola) – Vizitë e presidentit turk, Erdogan.

MEKSIKO (Meksikë) – Raundi i tretë i bisedimeve mes qeverisë venezueliane dhe opozitës./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.