Parashikimi i motit, 15 shtator 2021

TIRANË, 15 shtator /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ynë do të ndikohet sot nga mot i kthjellët e gjatë mesditës vranësirat do zhvillohen në pjesën bregdetare.

Në orët me temperatura më të larta vranësirat në pjesën malore të territorit do shoqërohen me reshje lokale shiu. Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi nga 1 deri 8 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 deri 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 16/32 diell re
Kukës 15/29 diell re
Lezhë 17/32 diell re
Dibër 14/29 diell re
Durrës 19/31 diell re
Tiranë 19/32 diell re
Elbasan 18/32 diell re
Berat 17/32 diell re
Vlorë 19/31 diell re
Korçë 15/27 diell re
Gjirokastër 15/32 diell re
Sarandë 19/30 diell re

 

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.