AXHENDA NDËRKOMBËTARE 15/9/2021

CAP CANAVERAL (SHBA) – Data e planifikuar e ngritjes për misionin Inspiration4 në hapësirë, në bordin e një rakete SpaceX.

KAMBOXHIA – Rihapja e shkollave në zonat më pak të prekura nga COVID-19.

PALERMO (Itali) – Fillimi i gjykimit të ish-ministrit Matteo Salvini për bllokimin e emigrantëve në det.

FRANCË – Hyn në fuqi vaksinimi i detyrueshëm kundër COVID-19 për personelin në spitale dhe azilet e pleqve, zjarrfikësit, punonjësit e ambulancave dhe ndihmësit në shtëpi.

AMSTERDAM (Holandë) – 50-vjetori i krijimit të Greenpeace.

BARCELONË (Spanjë) – Rifillimi i negociatave midis qeverisë së Pedro Sanchez dhe separatistëve katalanas.

STRASBURG (Francë) – Fjalim për gjendjen e BE-së nga Ursula von der Leyen.

JERUSALEM – Festa hebraike e “faljes së madhe” Yom Kippur.

ABU DABI (EBA) – 1-vjetori i marrëveshjes së standardizimit midis Izraelit, EBA-s dhe Bahreinit.

HONDURAS – 200-vjetori i pavarësisë.

RIO DE JANEIRO (Brazil) – Hyn në fuqi paraqitje e detyrueshme e certifikatës shëndetësore për në vende të ndryshme publike, përfshirë zonat turistike.

EL SALVADOR – 200-vjetori i pavarësisë./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.