Vasco Rossi prezanton albumin e ri

ROMË, 13 shtator /ATSH-ANSA/ – Një premierë botërore më mënyrë abuzive ekskluzive: kështu Vasco Rossi u njoftoi ndjekësve të tij daljen e albumit të shumëpritur të ri “Noi siamo qui” (Ne jemi këtu) për më 12 nëntor.

Një video e këngës “Ne jemi këtu”, ajo që filloi tërë punën e re, u xhirua në Pulia (në Spinazzola në Murge) nën drejtimin e Pepsy Romanoff.

Në të njëjtat ditë, ai u bë “Qytetar nderi” i Castellaneta-s (Taranto), ku Vasco jo vetëm që kalon pushimet e tij prej më shumë se dhjetë vitesh, por gjithashtu përgatit edhe koncertet, duke thirrur të gjithë produksionin.

Më parë “Qytetar i Pulias krijuese”, me Nichi Vendola (2014), Vasco është bërë taniedhe castellanetano, “si Rodolfo Valentino”.

Ndërkohë, më shumë se 60 000 bileta janë blerë tashmë për datën e parë shfaqjes së drejtpërdrejtë në Trento, më 20 maj 2022, një ngjarje e veçantë në parkun Trentino Music Arena.

Edhe për datat e tjera (të planifikuara fillimisht për vitin 2020 dhe të riplanifikuara për shkak të COVID-19) tashmë është “shitur” gjithçka./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.