Ecën 60 kilometra kundërvajtje në… autostradë!

PARIS, 13 shtator /ATSH-DPA/ – Një grua 71-vjeçare në Francë ngau makinën e saj për 60 kilometra në drejtim të gabuar përgjatë një autostrade, para se të ndalohej nga policia, sipas një raporti.

”Policia rrugore ndaloi gruan, e cila mbeti e padëmtuar nga gjithë kjo aventurë”, sipas një raporti.

Policia bllokoi një pjesë të rrugës, por u desh një orë e gjysmë për të ndaluar gruan në autostradën A11, pranë Ancenis, në Francën Perëndimore./  /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.