Ballina Etiketimet Pasoja

Etiketim: pasoja

GJERMANI – Berlini paralajmëron Londrën për pasojat ekonomike në rast të...

BERLIN, 12 shtator /ATSH-AFP/ - Ministri gjerman i Financave, Olaf Scholz paralajmëroi sot Britaninë e Madhe kundër pasojave të një dështimi të negociatave me...

GJERMANI – Seibert: Nuk përjashtohen pasojat për “Nord Stream 2” si...

BERLIN, 7 shtator /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk do t'i përjashtojë veprimet në lidhje me projektin e tubacionit të gazit "Nord Stream...

REPORTAZH – Bejruti fantazma e një shpërthimi përbindësh

BEJRUT, 6 gusht /ATSH-DPA/ - Era e tymit, e gjakut dhe e vdekjes mbizotëroi dje në portin e Bejrutit, ndërsa trupat e ushtrisë libaneze...

BELGJIKË – Konfirmohet vala e dytë e COVID-19, përjashtohen pasojat dramatike

BRUKSEL, 4 gusht /ATSH-ANSA/ - Është e qartë se ka mbërritur vala e dytë e Covid-19, pasi numri i infeksioneve po rritet dhe nuk...

FOKUS – Bota përballë krizës më të rëndë që prej 1945-ës...

PARIS, 1 prill /ATSH-AFP/ - Koronavirusi i ri ka shkaktuar vdekjen e më shumë se 42 000 personave në botë, tre e katërta prej...

FRANCË – Barnier paralajmëron për pasoja konkrete pas Brexit

STRASBURG, 14 janar /ATSH-AFP/-Kryenegociatori i BE-së, Michel Barnier paralajmëroi sot se përfundimi i lëvizjes së lirë të njerëzve midis Britanisë së Madhe dhe pjesës...

IRAN – Teherani paralajmërim europianëve në lidhje me pasojat e vendimit...

TEHERAN, 14 janar /ATSH-AFP/ Irani paralajmëroi sot Berlinin, Londrën dhe Parisin në lidhje me pasojat e vendimit të tyre për vazhdimin e procesit të...

Dëmtimet nga tërmeti/ Operacion i gjerë në Tiranë 40 urdhërarreste, 27...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ - Mbrëmjen e sotme policia e Tiranës ka ndërmarrë një operacion për arrestimin e mbi 40 personave të akuzuar si...

Pasojat e tërmetit/ 42 objekte të shembura dhe 6048 të inspektuara...

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Në ditën e katërmbëdhjetë pas tërmetit të rëndë të 26 nëntorit, Zyra e drejtuesit qendror të Operacioneve për Menaxhimin e Fatkeqësive...

The Trust Word pasqyron gjerësisht tërmetin në Shqipëri

TIRANË, 6 dhjetor /ATSH/ Tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri tërhoqi edhe vëmendjen e faqes së njohur informative The Trust Word, një projekt i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA