AXHENDA NDËRKOMBËTARE  12/9/2021

KINË – Zgjedhjet legjislative.

BUDAPEST (Hungari) – Vizita e Papa Françeskut, intervistë me Viktor Orban dhe masa përmbyllëse e Kongresit të 52-të Ndërkombëtar Eukaristik.

BOLONJË (Itali) – Forumi Ndërfetar i G20-s.

BRATISLAVË (Sllovaki) – Vizita e Papa Françeskut.

BERLIN (Gjermani) – Debat televiziv midis tre kandidatëve kryesorë për kancelarinë, para zgjedhjeve legjislative të 26 shtatorit.

NJU-JORK (SHBA) – Ceremonia e ndarjes së Çmimeve MTV Video Music.

TEHERAN (Iran) – Vizitë e kryeministrit irakian, Moustafa al–Kazimi.

ARGJENTINË – Zgjedhjet parësore afatmesme për të rinovuar ligjvënësit.

LITUANI – Futboll: Kupa e Botës FIFA Futsal Lituani 2020.

MONZA (Itali) – Auto: Kampionati Botëror i Formula 1 – Çmimi i Madh Italian.

AUSTRI – Maratona e Vjenës./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.