AXHENDA NDËRKOMBËTARE 02/8/2021

LONDËR (BM) – Heqja e karantinës për udhëtarët e vaksinuar kundër COVID-19 nga BE dhe SHBA, me përjashtim të Francës.

QIPRO – Fillon vaksinimi kundër COVID-19 për fëmijët e moshës 12 deri në 15 vjeç.

MADRID (Spanjë) – Konferenca për shtyp e autoriteteve për COVID-19.

BRUKSEL (Belgjikë) – Dita Evropiane e Përkujtimit të Holokaustit Rom.

KAJRO (Egjipt) – Konferencë për shtyp e OBSH -së në Mesdheun Lindor.

TOKIO (Japoni) – Lojërat Olimpike./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.