Parashikimi i motit, e premte 30 korrik 2021

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ Vendi ditën e enjte do të vijojë të ndikohet nga vala e të nxehtit afrikan e cila përveç temperaturave të larta do të sjellë dhe grimca pluhuri e rëre në lartësi.

Era do të fryjë nga veriperëndimi e lehtë dhe shoqërohet nga valëzim i ulët në dete.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 22/39 diell
Kukës 22/38 diell
Lezhë 20/38 diell
Dibër 18/37 diell
Durrës 22/38 diell
Tiranë 24/39 diell
Elbasan 23/41 diell
Berat 21/40 diell
Vlorë 22/38 diell
Korcë 18/37 diell
Gjirokastër 16/40 diell
Sarandë 20/38 diell

                

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.