Parashikimi i motit, e shtunë 19 qershor 2021

TIRANË, 19 qershor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për sot moti parashikohet i kthjellët deri në mesditë dhe me pas do ketë zhvillim vranësirash mesatare, lokalisht deri në të dendura.

Përgjatë relieveve malore dhe zonat përreth tyre vranësirat do të pasohen nga reshje shiu afatshkurtra në formë rrebeshe shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Era do të fryjë nga Verilindje-Veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-10 m/s,  shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 19/33 Diell re
Kukës 18/33 Diell re shi
Lezhë 19/32 Diell re
Dibër 14/31 Diell re shi
Durrës 18/31 Diell re
Tiranë 21/33 Diell re
Elbasan 19/33 Diell re shi
Berat 16/33 Diell re
Vlorë 19/32 Diell re
Korcë 14/28 Diell re shi
Gjirokastër 15/33 Diell re
Sarandë 18/30 Diell re

 

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.