Nju-Jorku ëndërron për një kryebashkiake!

NJU JORK, 8 qershor /ATSH-DPA/ Nju-Jorku ëndërron për kryebashkiaken e parë në historinë e tij.

Dhe ëndrra tani duket më afër, pasi Maya Wiley vuri kandidaturën për postin më të lartë të qytetit.

Kandidatja e re mund të hedhë poshtë të gjitha parashikimet.

Wiley, një 57-vjeçare afro-amerikane, me një jetë si aktiviste e të drejtave civile, deri më tani kishte mbetur mënjanë në sondazhet e kryesuara nga dy kandidatë të moderuar: Eric Adams, 61 vjeç, një ish-oficer i NYPD dhe Andrew Yang, 46 vjeç, sipërmarrës me origjinë nga Tajvani dhe ish-kandidat presidencial në vitin 2020./  /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.