Parashikimi i motit, e shtunë 8 maj 2021

TIRANË, 8 maj /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se ditën e shtunë vendi do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti do të jetë i  kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare. Pasdite dhe në orët e mbrëmjes shtim gradual i vranësirave  në të gjithë territorin, me përjashtim të pjesës jugore, e cila do jetë kryesisht me diell.

Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim-Verilindje me intensitet 1-8 m/s ,përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore erë me rrahje 15-18 m/sek duke u shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 12/24 Diell re
Kukës 11/24 Diell re
Lezhë 12/23 Diell re
Dibër 7/22 Diell re
Durrës 15/24 Diell re
Tiranë 15/26 Diell re
Elbasan 13/26 Diell re
Berat 10/25 Diell re
Vlorë 14/24 Diell re
Korcë 12/18 Diell re
Gjirokastër 11/25 Diell re
Sarandë 12/24 Diell re

 

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.