Parashikimi i motit, e martë 4 maj 2021

TIRANË, 4 maj /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se ditën e martë vendi do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime e vranësira mesatare të cilat hera-herës arrijnë deri të dendura por kalimtare.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje 1-10 m/sek ,shoqëruar me valëzim në dete të forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 11/26 re  diell
Kukës 12/21 re  diell
Lezhë 11/26 re  diell
Dibër 8/20 re  diell
Durrës 14/26 re  diell
Tiranë 13/26 re  diell
Elbasan 11/26 re  diell
Berat 10/26 re  diell
Vlorë 13/26 re  diell
Korcë 8/20 re  diell
Gjirokastër 11/26 re  diell
Sarandë 12/26 re  diell

 

 

                                                               

                 

           

                           

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.