AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/4/2021

HAGË (Holandë) – Takimi i Organizatës për Ndalimin e Armëve Kimike.

AMSTERDAM (Holandë) – Njoftimi i Agjencisë Europiane të Barnave për vaksinën antiCOVID-19 Johnson & Johnson.

BOAO (Kinë) – Fjala e Presidentit Xi Jinping në hapjen e konferencës vjetore të Forumit Boao.

HAGË (Holandë) – Vendimi i qeverisë për heqjen e mundshme të shtetrrethimit dhe hapjen e tarracave nga 28 prilli.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takimi i ministrave të BE-së përgjegjës për Çështjet Europiane.

LUKSEMBURG (Luksemburg) – Rregullat e CJEU mbi sistemin maltez për emërimin e gjyqtarëve.

FRANKFURT (Gjermani) – Sondazhi tremujor i BQE për shpërndarjen e kredisë në zonën e euros.

BERLIN (Gjermani) – Takimi i deputetëve konservatorë, i mbizotëruar nga çështja e trashëgimisë së Angela Merkel.

NJU JORK (SHBA) – Johnson & Johnson: Rezultatet e tremujorit të parë.

TEHERAN (Iran) – Konferencë për shtyp nga zëdhënësi i qeverisë.

ADEN (Jemen) – Fillon vaksinimi i personelit mjekësor kundër Covid-19.

MONTREUX (Zvicër) – Kongresi vjetor i UEFA-s.

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.