AXHENDA NDËRKOMBËTARE 17/4/2021

BOTA – Numri global i COVID-19 arrin në tre milionë të vdekur.

WINDSOR (Britani e Madhe) – Funerali i Princit Philip.

CAYENNE (Francë) – Hyjnë në fuqi kufizimet e reja kundër COVID-19.

TEHERAN (Iran) – Fjala e Presidentit Rouhani në një takim të komitetit përgjegjës për luftën kundër COVID-19.

KOLUMBI – Hyn në fuqi bllokimi i pjesshëm COVID-19 i fundjavës në katër qytete.

NEW DELHI (Indi) – Hyrja në fuqi e bllokimit të fundjavës.

ZHEZQAZGHAN (Kazakistan) – Kthimi i astronautëve Rubins, Ryjikov dhe Koud-Skvertchkov nga misioni në ISS.

KUBË – 60-vjetori i zbarkimit të anti-kastristëve kubanë në Gjirin e Derrave.

LONDËR (Britani e Madhe) – Futboll: Kupa e FA, Gjysmëfinale: Chelsea – Manchester City.

SEVILLE (Spanjë) – Futboll: Copa del Rey, Finalja: Athletic Bilbao – Barcelona./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.