AXHENDA NDËRKOMBËTARE 13/4/2021

HAGË (Holandë) – Konferencë për shtyp nga kryeministri mbi kufizimet ndaj Covid-19.

BERLIN (Gjermani) – Këshilli i Ministrave prezanton projektligjin që forcon kufizimet ndaj Covid-19.

TOKIO (Japoni) – Vendimi i qeverisë njoftoi për ujin e ndotur nga termocentrali i dëmtuar bërthamor i Fukushimas.

TAJLANDË – Songkran, festa budiste e Vitit të Ri.

UASHINGTON – Nderim solemn i organizuar në Capitol për policin e vrarë më 2 prill.

TEHERAN (Iran) – Vizitë e ministrit të Jashtëm rus Lavrov.

ALGJIRE (Algjeri) – Gjyqi i aktivistes Amira Bouraoui.

OSAKA (Japoni) – Faza e 10-të e stafetës së pishtarit olimpik.

PARIS (Francë) – Futboll: Liga e Kampionëve, Paris SG – Bayern Munich.

SEVILJE (Spanjë) – Futboll: Liga e Kampionëve – Chelsea – Porto./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.