AXHENDA NDËRKOMBËTARE 11/4/2021

HAPËSIRË – Përpjekja e parë e fluturimit të një helikopteri në Mars.

PERU – Zgjedhjet presidenciale dhe legjislative.

KUETO (Ekuador) – Raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale.

LONDËR – Ceremonia e Bafta-s, çmimet e kinemasë britanike.

BISHKEK (Kirgistan) – Referendum kushtetues për të forcuar kompetencat e presidentit.

BERLIN (Gjermani) – Fjala e kancelares Merkel dhe dy pretendentëve konservatorë për trashëgiminë e saj politike.

UASHINGTON – Publikimi i parashikimeve të FMN-së për Lindjen e Afërt dhe Azinë Qendrore.

UASHINGTON – Shefi i Rezervës Federale Jerome Powell intervistë në CBS.

AMAN (Jordan) – 110-vjetori i krijimit të Emiratit të Transjordanisë.

BEJRUT (Liban) – 25-vjetori i nisjes së Izraelit të operacionit ushtarak “Grapes of wrath”.

JERUZALEM – 60-vjetori i hapjes së gjyqit ndaj nazistit Adolf Eichmann.

BENIN – Raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale.

ÇAD – Raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale.

LONDËR – Futboll: Premier League, Tottenham – Manchester United./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.