Parashikimi i motit, e diel 11 prill 2021

TIRANË, 11 prill/ATSH/ Ditën e diel vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti do të jetë i kthjellët me  vranësira  kalimtare gjatë ditës. Ngrica të izoluara në male. Në zonat luginore mjegullinë në orët e mëngjesit

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperendim 3-10m/sek, e lehtë dhe mesatare duke u shoqëruar nga dallgëzimi i shkallës 2 dhe 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:       

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 5/19 diell re
Kukës 4/20 diell re
Lezhë 4/20 diell
Dibër 1/18 diell re
Durrës 6/21 diell
Tiranë 6/21 diell re
Elbasan 6/22 diell re
Berat 1/22 diell re
Vlorë 6/20 diell
Korcë 1/17 diell re
Gjirokastër 1/20 diell re
Sarandë 5/23 diell
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.